Вітчизняні ІФА-тести на антиген мають високий експортний потенціал для України

КИЇВ. 18 січня. УНН. Розробка українських вчених – надчутливі тести DIA®-SARS-CoV-2-Ag-R на антиген мають високий експортний потенціал. Незважаючи на труднощі, які можуть виникнути при виході на ринки Індії, Європи та Америки, де всіляко підтримують свого внутрішнього виробника, перспективи залишаються необмеженими. Про це УНН розповів економічний експерт Віктор Медвідь.

“Звичайно ж, наші тести мають непоганий експортний потенціал. Безумовно, він є. Але тут потрібно розглядати про які напрямки мова. Якщо цей напрямок країн не розвинених економік – це дуже навіть можливо, тому що там ключовим питанням є ціна. В інших країнах в основному йде протекція свого ринку. Припустимо, Індія – свій, Європа і Америка – теж, туди буде складніше потрапити, вони захищають внутрішнього виробника дуже сильно”, – пояснив він.

Також економіст зазначив, що незважаючи на ці фактори, якісні українські діагностикуми мають істотну фору за рахунок своєї низької ціни – 70 гривень.

“Тому безумовно, потенціал є і великий. Навіть попри те, що продаж в умовах капіталістичної системи – дуже складний процес”, – підсумував він.